Παρουσία πλήθος κόσμου τελέσθηκε το πρωί του Σάββατου η πανηγυρική θεία λειτουργία στον πανηγυρίζοντα Μητροπολιτικό Ιερό Ναό της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Χριστού Ναούσης.
Ιερούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμων.
Παρευρέθηκαν ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Άγγελος Τόλκας, ο δήμαρχος Ηρωικής Πόλης Νάουσας κ. Νικόλας Καρανικόλας, ο αντιδήμαρχοι Νάουσας κα. Δώρα Μπαλτατζίδου και Βασίλης Τζουβάρας και ο επικεφαλής του ΚΟΙΝΟΥ ΤΟΠΟΥ κ. Νικόλαος Κουτσογιάννης.
View the embedded image gallery online at:
https://inaoussa.gr/naousa/11971-i-panigyriki-theia-leitourgia-ston-panigyrizonta-mitropolitiko-iero-nao-tis-metamorfoseos-tou-sotiros-xristoy-naoysis-fotoreportaz#sigProIddc4cfb0544
https://inaoussa.gr/naousa/11971-i-panigyriki-theia-leitourgia-ston-panigyrizonta-mitropolitiko-iero-nao-tis-metamorfoseos-tou-sotiros-xristoy-naoysis-fotoreportaz#sigProIddc4cfb0544