Δευτέρα, Απρίλιος 29, 2024
Follow Us
Σκορ και θέαμα από τους Παίδες του Ζαφειράκη απέναντι στον ΑΟΚ Βέροιας (video+φωτορεπορτάζ)

Σκορ και θέαμα προσέφεραν στους φιλάθλους που βρέθηκαν το βράδυ της Τετάρτης στο κλειστό γυμναστήριο Νάουσας οι Παίδες του Ζαφειράκη που επιβλήθηκαν με άνεση του ΑΟΚ Βέροιας.

terbee

Η ασταμάτητη ομάδα της Νάουσας ξεκίνησε εξαιρετικά το παιχνίδι και κατάφερε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο να βρεθεί μπροστά με 20 πόντους (27-7).

Η ομάδα του Ηρακλή Τούφα με προσήλωση στην άμυνα, κατάφερε να περιορίσει στους 3 πόντους σε όλο το δεκάλεπτο την ομάδα της Βέροιας, την ώρα που επιθετικά προσέφερε θέαμα με καρφώματα και καλοδουλεμένους συνδυασμούς για να φτάσει τους 47 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Ζαφειράκης συνέχισε στο ίδιο μοτίβο, με τα παιδιά να συνεργάζονται άψογα και να το 73-20 να μαρτυρά την διαφορά ποιότητας των δυο ομάδων.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την νίκη να έχει κριθεί και την ομάδα της Νάουσας να φτάνει στο τελικό 87-28.

(27-7)(46-10)(73-20)(87-28)

Ζαφειράκης (Τούφας): Πουρλίδας-6, Ζιάνης-8, Παπαπέσιος-7, Σαντίκογλου-14, Σπανέλης, Δάιος-16, Μπαμίχας-2, Δημάκας-25, Μίσκος-9