Κυριακή, Απρίλιος 28, 2024
Follow Us
Σκορ και θέαμα για την ανδρική ομάδα του μπασκετικού Ζαφειράκη κόντρα στην ΑΚΕ Πιερίας (video+φωτορεπορτάζ)

Αήττητος συνεχίζει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚΕΜ ο Ζαφειράκης, που το απόγευμα του Σαββάτου επικράτησε εύκολο της ΑΚΕ Πιερίας με 90-44.

mpater

Η ομάδα της Νάουσας μπήκε δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και κατάφερε από νωρίς να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Με τους νεαρούς αθλητές να βγάζουν ενέργεια στην άμυνα και να έχοντας σωστές επιλογές στην επίθεση ο Ζαφειράκης κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 37-19.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Τούφα, ανέβασε ακόμα περισσότερο της απόδοση της και με το αποτέλεσμα να έχει κριθεί χάρισε εντυπωσιακές φάσεις στο κοινό που βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Νάουσας. Χρόνο συμμετοχής πήραν όλοι αθλητές της ομάδας που δείχνει πως φτιαγμένη για μεγάλα πράγματα φέτος.

Ζαφειράκης (Τούφας): Καπνάς-2,Πουρλίδας Β-27, Κολτσάκης-10,Δημάκας-4, Τούφας-5, Σκουλαριώτης-1, Πουρλίδας Δ-6, Μπιλιούρης Δ-17,Μπιλιούρης Α, Τσίλης-4, Σμέρνος-2, Μουρατίδης-12