Τετάρτη, Ιούλιος 17, 2024
Follow Us

karΜπορεί να «ίδρωσε» αλλά κατάφερε έστω στο τέλος να φτάσει στη νίκη ομάδα του Φ.Α.Σ Νάουσα απέναντι στην Α.Ε Καρίτσας.

Η ομάδα της Νάουσας έπεσε πάνω στον εξαιρετικό τερματοφύλακα της Α.Ε Καρίτσας Βασιλειάδη που κράτησε την ομάδα του ζωντανή μέχρι το 81ο λεπτό, όταν και νικήθηκε από τον Νίκο Περηφανόπουλο.

Στο ντεμπούτο του νέου προπονητή του Βασίλη Ασλανίδη, ο Φ.Α.Σ Νάουσα μπήκε δυνατά και κυνήγησε από την αρχή το goal, έχοντας την κατοχή της μπάλας και φτάνοντας με αξιώσεις στην απέναντι εστία.

Η ομάδα της Καρίτσας περιορίστηκε σε παθητικό παιχνίδι και προσπάθησε να χτυπήσει στην κόντρα, δίχως όμως να δημιουργήσει την μεγάλη φάση. Ο Φ.Α.Σ όσο περνούσε η ώρα ανέβαινε στο γήπεδο και απειλούσε διαρκώς, δίχως όμως να μπορεί να παραβιάσει την αντίπαλη εστία.

Στο 81ο λεπτό ο αρχηγός του Νίκος Περηφανόπουλος ήταν εκείνος που μπόρεσε να πολύ ωραία σουτ να γράψει το 1-0 που χάρισε στην ομάδα της Νάουσας μια πολύ σημαντική νίκη τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής πλευράς.