Δια περιφοράς (μέσω τηλεφώνου) θα συνεδριάσει το πρωί της Τετάρτης στις 10:00 η Οικονομική Επιτροπή του δήμου Νάουσας.
Τα θέματα της συνεδρίασης είναι:
1 Έγκριση ή μη παροχής χρηματικών βοηθημάτων σε οικονομικά αδύνατους δημότες
2 Έγκριση 2ου πρακτικού διαγωνισμού του έργου "Αρχιτεκτονικός φωτισμός σε σημεία ενδιαφέροντος πόλης ", Α.Μ.: 24/2020, προϋπολογισμού 195.000,00€ (με Φ.Π.Α.)
3 Αποστολή 1ου πρακτικού του επαναληπτικού διαγωνισμού της υπηρεσίας με τίτλο "Συμβουλευτικές υπηρεσίες για την υλοποίηση της πράξης «Ανοικτό κέντρο εμπορίου Δήμου Νάουσας» για τον δικαιούχο ", Α.Μ.: 26/2020, προϋπολογισμού 40.000,00€ (με Φ.Π.Α.)
4 Έγκριση ή μη δαπάνης παραχώρησης δικαιώματος κινηματογραφικής προβολής στο Θερινό Δημοτικό Θέατρο Νάουσας το διάστημα 12 - 18Αυγούστου 2021 και πληρωμή του μετά την εκκαθάριση των εισπράξεων των εκδοθέντων εισιτηρίων
5 Έγκριση ή μη δαπάνης συνδιοργάνωσης μουσικής συναυλίας στις 12 Σεπτεμβρίου 2021 στο πλάιισο των εκδηλώσεων του καλοκαιριού και εξειδίκευση της εγγεγραμμένης πίστωσης.
6 Έγκριση δαπανών που πληρώθηκαν από την πάγια προκαταβολή Κοινότητας Αγγελοχωρίου (3η κατάσταση δαπάνης)
7 ΑΠΟΔΟΧΗ ΔΩΡΕΑΣ ΠΟΣΟΥ 96.000 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΔΡΙΑΤΙΚΟ ΑΓΩΓΟ ΤΑΡ ΜΕ ΣΚΟΠΟ
ΤΗΝ "Ενεργειακή αναβάθμιση του Κλειστού (επιστεγασμένου) Κολυμβητηρίου Δήμου