Τρίτη, Ιούλιος 23, 2024
Follow Us
Απονομή βραβείων και τιμητικών επαίνων του «3ου Παύλειου Μαθητικού Διαγωνισμού»

Το βράδυ της Δευτέρας, 24 Ιουνίου 2024,

στο κατάμεστο από κόσμο  Μητροπολιτικό Κέντρο Πολιτισμού «ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ» στη Νάουσα πραγματοποιήθηκε η παρουσίαση και αξιολόγηση των προκριθέντων μουσικών συμμετοχών και η απονομή βραβείων και τιμητικών επαίνων του «3ου Παύλειου Μαθητικού Διαγωνισμού» που διοργάνωσε η Ιερά μας Μητρόπολη σε συνεργασία με το Ωδείο της. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των επετειακών «Λ΄ΠΑΥΛΕΙΩΝ» και των δέκα ετών λειτουργίας του Ωδείου.

Την εκδήλωση προλόγισε ο Γραμματέας της Ιεράς μας Μητροπόλεως Αρχιμ. Αρσένιος Χαλδαιόπουλος, ενώ το πρόγραμμα παρουσίασαν οι συνεργάτιδες του Γραφείου Ποιμαντικής Διακονίας της Ιεράς μας Μητροπόλεως κ. Ευθυμία Χατζηκυριακίδου και κ. Σωτηρία Χαλδαιοπούλου. Στο πρώτο μέρος η κριτική επιτροπή αξιολόγησης των μουσικών συμμετοχών που απαρτιζόταν από τον κ. Γεώργιο Ορδουλίδη, καλλιτεχνικό διευθυντή των «ΠΑΥΛΕΙΩΝ», από τον κ. Κωνσταντίνο Καλδάρα, συνθέτη, ζωγράφο και συγγραφέα, την κ. Ελένη Αναγνώστου, καθηγήτρια μονωδίας – μαέστρο, την κ. Μαρία Πέτκου, καθηγήτρια πιάνου, μονωδίας, μαέστρο και τον κ. Πέτρο Ρίστα, καθηγητή κιθάρας και μαέστρο, άκουσε τις 14 συμμετοχές που προκρίθηκαν στον μουσικό διαγωνισμό και αποφάσισε για την απονομή των σχετικών βραβείων.

Στη συνέχεια η κριτική επιτροπή των εικαστικών (ζωγραφικής – αγιογραφίας) που απαρτιζόταν από τον κ. Γεώργιο Ορδουλίδη, καλλιτεχνικό διευθυντή των «ΠΑΥΛΕΙΩΝ», από τον κ. Κωνσταντίνο Καλδάρα, συνθέτη, ζωγράφο και συγγραφέα, από τον κ. Νικόλαο Χατζηιωάννου, καθηγητή αγιογραφίας – εκπαιδευτικό, την κ. Χαρά Κοσμίδου, καθηγήτρια ζωγραφικής – αγιογραφίας και τον κ. Δημήτριο Μπαμίχα, αγιογράφο απένειμε τα βραβεία του διαγωνισμού ζωγραφικής και αγιογραφίας.

Στον «3ο Παύλειο Μαθητικό Διαγωνισμό» έλαβαν μέρος 150 μαθητές και μαθήτριες όλων των ηλικιακών βαθμίδων από όλες τις Αρχιερατικές Περιφέρειες της Ιεράς μας Μητροπόλεως.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης μας κ. Παντελεήμων ο οποίος στο τέλος της εκδήλωσης απένειμε τα βραβεία, τους τιμητικούς επαίνους, τις βεβαιώσεις συμμετοχής σε όλους τους συμμετέχοντες  καθώς το αναμνηστικό των «Λ΄ΠΑΥΛΕΙΩΝ» σε όλα τα μέλη των επιτροπών αξιολόγησης και ένα ιδιαίτερο γλύκισμα.   

Αποτελέσματα 3ου ΠΑΥΛΕΙΟΥ Μαθητικού Διαγωνισμού

Κατηγορία Μουσικής:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

 

1

ΤΖΙΑΤΖΙΟΥ ΒΑΣΙΑ -ΠΙΑΝΟ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

2

ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ - ΤΡΟΜΠΕΤΑ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

3

ΝΙΚΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ - ΠΙΑΝΟ

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

4

ΚΟΥΤΣΑΜΠΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ - ΤΡΑΓΟΥΔΙ

ΈΠΑΙΝΟΣ

5

ΠΟΛΥΧΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΒΙΟΛΙ

ΈΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

 

6

ΚΑΡΑΜΠΕΛΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΠΙΑΝΟ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

7

ΣΚΕΝΤΕΡΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ – ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΛΥΡΑ-ΤΡΑΓΟΥΔΙ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

8

ΟΡΔΟΥΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΛΥΡΑ

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

9

ΜΠΑΛΤΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΥΜΝΟΣ

ΈΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΛΥΚΕΙΟ

 

10

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΥΜΝΟΣ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

11

ΚΑΜΑΛΗ ΜΑΡΙΑ - ΤΡΑΓΟΥΔΙ

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

 

 

 

ΣΥΝΟΛΑ

 

12

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΚΟΥΡΜΠΕΤΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ, ΜΠΑΜΠΑΝΕΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΝΙΩΠΑ ΛΥΔΙΑ, ΒΕΡΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ- ΤΡΑΓΟΥΔΙ –

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ

13

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΛΑΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ, ΠΑΛΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ – ΚΙΘΑΡΕΣ –

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ

14

ΚΟΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΙΡΥΜΚΙΡΟΓΛΠΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ – ΚΙΘΑΡΕΣ –

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

 

 

 

 

 

 

 

Κατηγορία Ζωγραφικής:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

 

 

ΑΤΟΜΙΚΑ

 

1

ΚΟΥΚΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

2

ΚΑΝΟΥΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

3

ΓΚΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

4

ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΕΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ

 

5

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΚΕΛΕΣΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ,

ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ,

 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΜΗΤΣΑΚΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

6

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΚΑΠΕΤΗ ΜΑΡΙΑ

ΝΙΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

7

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΗΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ

3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

8

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΜΠΑΚΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΓΕΩΡΓΑΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΕΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

 

9

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

10

ΚΟΖΙ ΤΖΟΥΛΙΑΝΑ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

11

ΜΑΜΟΥΤΟΓΛΟΥ ΝΤΙΝΑΡ

3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

12

ΜΠΑΙΡΑΜΟΓΛΟΥ ΑΡΖΟΥ

ΕΠΑΙΝΟΣ

13

ΚΟΖΙ ΕΡΣΙ

ΕΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΛΥΚΕΙΟ

 

14

ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κατηγορία Αγιογραφίας:

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΘΕΣΗ

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ

 

 

ΑΤΟΜΙΚΟ

 

1

ΜΠΑΛΑΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

2

ΛΑΦΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

3

ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΝΑ

3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

4

 ΤΡΟΥΠΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

ΕΠΑΙΝΟΣ

5

ΛΑΦΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΕΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ

 

6

12 Δ.Σ. ΒΕΡΟΙΑΣ / ΧΑΡΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΑΡΤΣΑΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΚΟΥΠΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΜΠΑΜΠΑΝΕΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

 

 

 

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

 

7

ΤΣΟΡΛΑΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

8

ΜΠΕΚΑ ΕΛΕΝΗ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

9

ΜΠΕΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

10

ΜΑΓΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

11

ΑΝΤΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

12

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

3Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

13

ΚΑΙΜΑΚΑΜΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

ΕΠΑΙΝΟΣ

14

ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΕΠΑΙΝΟΣ

 

 

 

 

ΛΥΚΕΙΟ - ΚΔΑΠ

 

 

ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

ΚΔΑΠ ΜΕΑ ΜΑΜΑ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ, ΛΑΝΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΠΟΡΦΥΡΗΣ ΝΕΟΦΥΤΟΣ, ΓΑΛΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

2Ο ΒΡΑΒΕΙΟ

 

 

 

 

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

 

 

ΔΕΛΗΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ