Πέμπτη, Μαϊος 09, 2024
Follow Us
Στο μικρό τελικό του εφηβικού πρωταθλήματος ο Ζαφειράκης-Πάλεψαν μέχρι το τέλος τα παιδιά της Νάουσας

Την ήττα με 57-66 γνώρισε στον  δεύτερο ημιτελικό αγώνα η ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας.

mpana

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε να είναι συνεχώς μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο που έληξε (28-36). Στην αρχή της επανάληψης οι παίκτες του Ζαφειράκη έπαιξαν σωστές άμυνες και με υπομονή στην επίθεση κατάφεραν να ανατρέψουν την διαφορά και να προηγηθούν με 41-39 στο μέσα της τρίτης περιόδου. Η λήξη της τρίτης περιόδου βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες με 46-46. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Άθλου βρήκε εύκολα σουτ τριών πόντων και κατάφερε να χτίσει την υπέρ της διαφορά, την ώρα που οι αθλητές του Ζαφειράκη ήταν άστοχοι με το τελικό 57-66 να αφήνει πικρή γεύση στους ταλαντούχους αθλητές της Νάουσας.

(15-16)(28-36)(46-46)(57-66)