Διαφήμιση
Ευαθλος Πολυκάστρου- Ζαφειράκης (81-57) PDF Εκτύπωση E-mail
Articles | ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Συντάχθηκε απο τον/την inaoussa on Σάββατο, 29 Μάρτιος 2014 22:15

zafi2Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο πρώτο παιχνίδι των play off απο τον Ευαθλο Πολυκάστρου με 81-57.

Οι παίκτες μας δεν ήταν συγκεντρωμένοι και βρεθήκαν από την αρχή πίσω στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 43-25.Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ζαφειράκη μπήκαν με διάθεση να γυρίσουν το σκορ αλλά δεν τα κατάφεραν. Στην κακή εμφάνιση της ομάδας, ήρθε να προστεθεί και η τραγική διαιτησία των Ελευθεριάδη-Μελανίδη (κυρίως του πρώτου),χρεώνοντας την ομάδα μας με συνεχή αναίτια φάουλ και δυο τεχνικές ποινές(!!!) ενώ ταυτόχρονα έδειξαν υπερβολική ανοχή στο σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων και στις συνεχείς διαμαρτυρίες τους για κάθε φάση! Χαρακτηριστικό επίσης, το ότι ενώ το παιχνίδι είχε κριθεί ήδη, ο πρώτος διαιτητής σφύριζε ανύπαρκτα φάουλ εις βάρος του Πολυκάστρου, για να σώσει τα προσχήματα, ενώ απέβαλλε στα τελευταία λεπτά από τον πάγκο τον έφορο της ομάδας κ. Τζέκο. Επόμενο ραντεβού των δυο ομάδων το ερχόμενο Σάββατο στο ΔΑΚ Νάουσας.