Πέμπτη, Μαϊος 02, 2024
Follow Us
Με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα οι άνδρες του μπασκετικού Ζαφειράκη (video+φωτορεπορτάζ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα του Α΄ Ομίλου της ΕΚΑΣΚΕΜ η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Ζαφειράκη.

tersta

Μπροστά στον κόσμο που στήριξε με την παρουσία του την ανανεωμένη ανδρική ομάδα του Ζαφειράκη, η ομάδα της Νάουσας μπήκε με όρεξη στο παιχνίδι και κατάφερε από νωρίς να πάρει ευρύ προβάδισμα στο σκορ. Ο ΑΟΚ αντέδρασε στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά ο Ζαφειράκης που ήταν ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στην πρώτη νίκη με 74-63.

Ο προπονητής της ομάδας κ. Νίκος Τούφας έχοντας και πάλι στην διάθεση του, τους Ψαρά, Δίντση, δίπλα στους έμπειρους Μουρατίδη, Σιδηρόπουλο και μια νέα φουρνιά αθλητών από τις ακαδημίες της ομάδας κατάφερε να οδηγήσει την ομάδα της Νάουσας στη νίκη.

Ζαφειράκης: (Τούφας)-Δάιος, Ψαράς-45 (6), Τσακίρης-6 (2),  Μουρατίδης- 6 (2), Ζιάνης-5 (1), Παπαπέσιος, Σιδηρόπουλος-2, Κολτσάκης-3 (1), Δίντσης-5 (1), Μίσκος, Κελέσμητος, Ράπτης-2