Τρίτη, Μαϊος 14, 2024
Follow Us
Με ανατροπή στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Νάουσα (video+φωτορεπορτάζ από τα καλύτερα στιγμιότυπα του παιχνιδιού)

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου πέρασε η ομάδα της Νάουσας που επικράτησε εντός έδρας με 4-1 του Άρη Πετεινού.

mpana

Η ομάδα της Νάουσας ήταν κυρίαρχη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από αυτογκόλ αλλά και με αριθμητικό μειονέκτημα κατάφερε να κερδίσει με 4-1

Στο 30o λεπτό ο Παπαδόπουλος δεν συνεννοήθηκε με τον Μούτσα και προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα με το κεφάλι, αλλά την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας της Νάουσας.

Στο 58ο λεπτό μετά από  σέντρα του Πιπιλιάρη ο Ντόγος κατεβάσε όμορφα τη μπάλα και σουτάρει, με τον Αθανασίου να αποκρούει προσωρινά και τον Τασιώνα να κάνει από κοντά το 1-1.

Στο 65ο λεπτό ο Κουτσούκης της Νάουσας αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Στο 75ο λεπτό ο Ντόγος σημείωσε το δεύτερο γκολ της μετά από εξαιρετική συνεργασία των παιχτών της Νάουσας.  Στο 78ο λεπτό ο Πιπιλιάρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Στο 87ο λεπτό Ο Τασιώνας με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό 4-1.