Τα νέα του μπασκετικού Ζαφειράκη Νάουσας PDF Εκτύπωση E-mail
Articles | ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Συντάχθηκε απο τον/την inaoussa on Παρασκευή, 15 Μάρτιος 2019 03:46

zafΖαφειράκης-Βατανιακός=81-76

Άλλη μια νίκη για την αντρική ομάδα του Ζαφειράκη. Επικράτησε του Βατανιακού με 81-76 και έτσι συγκατοικήσει στην 7η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα βρέθηκε για μεγάλο διάστημα πίσω στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού. Μεγάλος πονοκέφαλος  για την ομάδα του Ζαφειράκη ήταν ο Μπίσμπας που σκόραρε 22π στο πρώτο ημίχρονο. Από τον Ζαφειράκη διακρίθηκαν πολλοί παίκτες  με τον Τούφα να τραβάει το κουπί στο σκορ. Πολύ καλή εμφάνιση από τον Νικολαΐδη που ο τεχνικός της ομάδας ,Ν.Τούφας, τον εμπιστεύεται όλο κ περισσότερο. Η ομάδα προσπέρασε στο 6λεπτο πριν την λήξη και δεν έχασε ξανά το προβάδισμα.
Το Σάββατο  η ομάδα αγωνίζεται στην Κατερίνη με τους  Πάνθηρες με σκοπό να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του και να πλασαριστεί στις  υψηλότερες θέσεις. Το παιχνίδι θα γίνει στις 20: 30.
Το παιδικό θα αγωνιστεί την Κυριακή με τον Άθλο Αλεξάνδρειας στις 12.00 στο ΔΑΚ Νάουσας.