Σάββατο, Απρίλιος 20, 2024
Follow Us
Ήττα, αλλά εξαιρετική εμφάνιση, για τον Ζαφειράκη-Ηττήθηκε με 29-32 από την “Δράμα 1986”

Παρά την εξαιρετική του εμφάνιση, ηττήθηκε ο Ζαφειράκης από τη  “Δράμα ‘86”,

η οποία με κεκτημένη ταχύτητα από τις δύο μεγάλες και ιστορικές νίκες επί της ΑΕΚ, κέρδισε και στη Νάουσα με 29-32. Ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής της Handball Premier διεξήχθη στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο Νάουσας, στο οποίο βρέθηκαν πέραν των Ναουσαίων και πολλοί φίλοι της ομάδας των Δραμινών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήρθε στη Νάουσα έχοντας  την ψυχολογία του νικητή, καθώς την περασμένη εβδομάδα, δύο συνεχόμενες φορές, επικράτησε επι της ΑΕΚ για τις διοργανώσεις του πρωταθλήματος και του Κυπέλλου Ελλάδος. Από τη διακύμανση του σκορ βέβαια, φαίνεται πως βρήκε μπροστά της τη σημαντική αντίσταση των Ναουσαίων που σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν σε απόσταση αναπνοής από τους φιλοξενούμενους.

Αγωνιστικά στο ημίχρονο η Δράμα ’86 ήταν μπροστά με ένα γκολ 15-16, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε μια διαφορά τριών γκολ, την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.

Το ερχόμενο Σάββατο ο Ζαφειράκης αντιμετωπίζει την ομάδα του ΓΑΣ Κιλκίς.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 6-7, 8-10, 11-13, 15-16 (ημχ), 18-19, 21-20, 23-24, 26-27, 26-29, 29-32

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπόλας 4, Τσαγκερας 2, Θεοδωρόπουλος 7, Μπουμπουλεντας, Μπάρμπας, Κρέξης, Μπιλιούρης, Αθανασιάδης 8, Αποστολίδης 6, Πινακούδης, Σαράφης, Δεληγιάννης, Βαφείδης, Τσατσας, Φερλαχίδης, Λόλας 2.

ΔΡΑΜΑ(Βαλαβάνης): Κοτσιώνης, Χαϊτίδης 8, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Λατσάκου, Τοζακίδης, Τόσκας 9, Τουνγκελίδης 2, Λαζαρίδης, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Μανωλούδης 5, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 3, Σίνα 3.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Μπέτμαν, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 3/3-1/1